Android telefonlara Google Earth yükleme

İlginç bir şekilde play store dan erişilebilen bazı google uygulamaları Türkiye’den indirilemiyor. Zamanla ülkemize gelir diye düşünebilirsiniz ama 4-5 yıldır gelmeyenler var mesela Google Earth. Galaxy serisi gibi popüler bir telefonunuz bile olsa durum aynı. Çözüm ise bu uygulamaları elle yüklemek. Bu ise çok kolay. Uygulama (apk uzantılı) dosyasını indirip telefona atıyorsunuz ve çalıştırıp yükle diyorsunuz. Yine ilginç bir şekilde Türkiye desteği olmayan bu uygulama yurt dışından Türkçe olarak indirilebiliyor.

Not: indirmek için dropbox’a üye olmanıza gerek yok. Gelen popupta alttaki “No thanks, continue to view” linkine tıklayın.

 • Google earth’in en güncel android versiyonunun apk dosyasını buradan indirebilirsiniz. (Ekim 2017 güncel versiyonu, play storedan indirilmiştir)
 • Yeni sürümler çıktıkça güncellenmiş link sayfamıza eklenmeye devam edecektir.
 • Uydu görüntüleri Google Maps’e göre çok daha nettir.
 • 5-6 ayda bir bu sayfaya gelip yeni versiyonu indirmenizi tavsiye ederim.
 • Telefonun dokunmatik ekranında gerçekten çok zevkli bir kullanımı var Google Earth’ün.
 • Bu yeni sürümde daha hızlı çalışıyor ve Street View gibi yenilikler eklenmiş.
 • Google Maps’de olmayan pek çok diğer görüntüleme özelliği de var tabiki.

Aşağıdaki resimler güncel Türkçe sürümden yapılan ekran görüntüleridir. (indirme linkini yukarıda vermiştik)

 

 

 

 

37 thoughts to “Android telefonlara Google Earth yükleme”

 1. Yaklaşık 15 ay dır her gördüğüme sordum bir türlü indiremedim.ama şimdi azcık ışık var gibi umarım panoromio ile birlikte iner salt harita istemiyorum. Ben Toroslara bakmadan duramam…

 2. Merhabalar ben google earth programını android telefonuma kurdum ancak bir sorun var. Konumu yanlış gösteriyor. Google Maps , yandex vb programlarda konum birebir doğru gözüküyor ancak google earth programında çok hatalı. Kmz ve kml dosyalarını kullandığım için hassas ölçümlere ihtycm var ancak bunu sağlayamıyorum Sebebi ne olabilir?

  1. Aynı hata bende de var. Konumu güncellemiyor. Google Türkiye desteği vermediği için olabilir. Ben çözümü şöyle buldum, maps i açıyorum konumu güncelliyorum sonra earth ü açtığımda konum güncellenmiş oluyor.
   Şimdi konum ayarlarını açtım konum belirleme yöntemlerini wifi, gps ve mobil ağlar hepsi birlikte seçtim. Ayrıca doğruluğu arttır wifi ile ayarını açtım. Artık çalışıyor konumu güncelliyor.

  1. bu sorun apk dosyasıyla alakalı .apk dosyasını tam olarak indirdiğine emin olun, telefonu yeniden başlatın yeniden yüklemeyi deneyin.

 3. Çok teşekkürler note4 edge telefonuma sorunsuzca yükledim ve kullanıyorum. Uzun süredir eksikliğini hissediyordum. Emeğinize sağlık.
  Saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.